Video

Dj Olti ft. Alban Skenderaj & Lyrical Son – ’93 (Lyrics Video)

Dj Olti ft. Alban Skenderaj & Lyrical Son – ’93 (Lyrics Video)

AlbanSkenderajMusic me kengen e re!!

Shikoni Video KTU:


Get the song here:

Produced by Boocky, Dj Olti
Melody: Boocky, Alban Skenderaj, Lyrical Son
Lyrics: Alban Skenderaj, Lyrical Son
Mix & Master: Elgit Doda
Lyric Video by Joan Tanku

’93

Ishte viti ’93
me kujtohet si te ishte dje
ne te dy te pa ndare

Rrinim zgjuar deri ne mengjes
dhe kendonim Ace of Base
nga nje Fiat Ritmo e bardhe

Ti kerkoje Disko, une doja Live & Rock n’ Roll
dhe ne fund nje film ne videokasete

Dhe nga tarraca e pallatit tend
numeronim nga i njejti vend
nje yll si nje lek

Vetem dhe nje nate, vetem dhe nje nate
Cfare s’do jepja te me ktheje atje
Vetem dhe nje nate, vetem dhe nje nate
Ne vitin ’93, vitin ’93

E mban kur ne mesim
flije gjume mbi supin tim
dhe te mbuloja me cante

Sa mbasdite ne shtepi
Italiauno, MTV
deri sa behej nate

Ti prape kerkoje Disko
Une doja Live and Rock n’ Roll
pak alkol dhe nje pakete President

Thonim “always side by side”
Ndiheshim Bonnie dhe Clyde
Version adoleshent

Vetem dhe nje nate, vetem dhe nje nate
Cfare s’do jepja te me ktheje atje
Vetem dhe nje nate, vetem dhe nje nate
Ne vitin ’93, vitin ’93

I got the power, e kthej kohen mrapa
Oren policore e kur kena kcy me hapa
Ishim n’shkolle fillore, s’bojke vone me na nxon nata
N’vend t’librave fletoreve, kaseta kishim n’çanta

1993, m’kujtohet e m’doket si me kon dje
Full satelita ballkonat n’qytet
TVSH Sat, lajme shqip flash
Informer, u know say daddy me snow me gonna blame
E Knojshim n’mahall tem
Policia na bertitshin ne megafon
dojshin me na trem
Alicky boom boom down

All Starkat e bardha levis 501-shka
Flokt me gell Bros pa vi man
Edhe perpara i kom majt shishkat

Shkruni komenta posht!

Related posts

Shto një koment