Lajme Ndërkombëtare

Përformanca e Eminemit në Oscars 2020, ngriti në këmbë gjithë të pranishmit

Eminem përformoi këngën “Lose Yourself” në gala mbrëmbjen e ndarjes se çmimeve në Oscars 2020. 

Eminem përformoi të dielën mbrëma në organizimim e ndarjes së çmimeve Oscars 2020.

Por, kjo përformancë ishte e papritur, pasi këtë vit Eminem nuk ishte nominuar apo fituar ndonjë çmim.

Megjithatë, përformanca e Eminemit në Oscars 2020, vie 18 vite më pasë.

Eminem para 18 viteve mungoi në ndarjen e çmimeve Oscars, kur ai fitoi çmimin për këngën më të mirë origjinale, me këngën “Lose Yourself në filmin “8 Mile”. 

Përformanca e jashtëzakonshme bëri që publiku i pranishëm ta shijojë jashtë mase duke kënduar së bashku tekstin e këngës dhe duke u ngritur në këmbë për legjendën e hip hopit. /rapshqip.com/

Related posts

Shto një koment