Lifestyle Ndërkombëtare

Loredana shpërblehet si artistja më e mirë në “MTV EMA”

Loredana është reperja më e njohur shqiptare në vendet gjermano folëse. Këtë e vërtetoi më së miri çmimi i pranuar nga MTV EMA, si artistja më e mirë zvicerane për vitin 2019.

Ky çmimi padyshim është njëra ndër arritjet më të mëdha të Loredanës në karrierë dhe çmimi u dha për interpretimin e Loredanës në këngën Genick.

Ndër tjera çka vlen të theksohet është edhe fotoja e realizuar e Loredanës me Cristiano Ronaldon.

 

Në MTV EMA (Europe Music Awards) ishin prezent edhe emra të nohur si Ariana Grande, Billie Eilish dhe shumë emra tjerë të njohur të skenës muzikore ndërkombëtare.

Gjithashtu edhe Dua Lipa përformoi në MTV EMA këtë vit.

 

Related posts

Shto një koment