Lajme

Noizy, artisti i parë shqiptarë që arrin 1 milionë abonentë në YouTube

Reperi Noizy është padyshim njëri ndër artistët më të suksesshëm dhe të njohur në hip hopin shqip.

E kësaj here Noizy iu gëzua edhe një suksesi në karrierë. Reperi arrit plot 1 milionë abonentë në YouTube, duke u bërë kështu artisti i parë shqiptar që ka arritu këtë shifër në YouTube.

Lajmin e bëri të ditur vetë reperi përmes një postimi në instagram.

Ky sukses i paraprinë publikimit të këngës më të re RAPSTAR, që do të publikohet me 15 janar. /rapshqip.com/

Related posts

Shto një koment