Lajme

Majk ka një mesazh

Majk është njëri prej reperëve me të njohur në rapin shqip.

E kohëve të fundit Majk ka qenë më aktiv me postime.

Interesante është njëri prej postimeve të Majk ku shkruante: Munesh me ardhë me work and travel në Prishtinë, po asniher mu bo i/e Prishtinës.

Nuk dihet se kujt i është dedikuar ky shkrim, por ajo çka dihet ësht se ditë më parë Majk quajti Taynën tranvestit, dhe ka gjasa që edhe ky të jetë një thumb për Taynën.

Por, Majk ka ndrruar qasje.

Kësaj here postimi i tij vie më ndryshe se këta të fundit, duke bërë thirrje për dashuri, respekt dhe modesti.

Në instagram Majk shkruajti: “Sillu me njerëz qysh ti ki qef ata mu sill me ty, jep dashni në vend të urrejtjes, jep kompliment ose këshillë në vend të kritikës, jep respekt nese don me fitu respektin e tjerve, zgjedhe modestin para mendjemadhësisë e injorancës, arroganca , urrejtja , vetbesimi i teprum n2020 janë qasje e gabume qe tqojn drejt ni fundit shum keq … ?‍♂️ zgjedhe vet…”

Related posts

Shto një koment