Lajme

2 Ton publikon këngën “Shqipe”

2 Ton publikon projektin e ri muzikor.

Reperi nga Ferizaj vazhdon të jetë aktiv me prurje të reja muzikore këtë vit. 2 Ton i ka befasuar fansat e tij të shumtë me publikim e këngës së re. Kënga titullohet  “Shqipe”, të cilën e ka shoqëruar edhe me videoklip të realizuar nga Melodi Studio. Për melodinë dhe tekstin është kujdesur vet reperi ndërsa për ‘beat’ Ero.  Këngën tashmë e gjeni në kanalin YouTube.

Kujtojmë që, 2 Ton ka publikuar projekte të shumta. Projekti i tij paraprak është kënga “Thirjen tane”. Kënga u prit shumë mirë nga fansat e tij dhe ende po vazhdon të pëlqehet, ku për vetëm 4 javë ka grumbulluar mbi 3 milionë klikime në YouTube. Ndërkohë, reperi po vazhdon të jetë shumë i angazhuar edhe  me koncerte dhe mbrëmje të ndryshme muzikore. /rapshqip/

Related posts